O FLOATINGU

Floating to swobodne unoszenie się ciała na powierzchni wody w specjalnie skonstruowanej kapsule. Jest lepszy niż pływanie. Lepszy niż latanie. To NICZYM niezmącony relaks. Tylko Ty, a poza tym NIC. Floating działa dobroczynnie na ciało, odświeża umysł, pobudza do kreatywnego myślenia i poprawia koncentrację.

FLOATING

Podczas sesji floatingu wchodzisz do kapsuły w kształcie większej wanny. Posiada ona pokrywę, którą możesz zamknąć, kiedy poczujesz się już komfortowo. Kapsuła wypełniona jest wodą do poziomu 30 cm i zawiera roztwór leczniczej soli Epsom. Dzięki bardzo wysokiemu stężeniu tej soli ciało unosi się na powierzchni – podobnie jak podczas kąpieli w Morzu Martwym.

Pierwsza kapsuła odpływowa powstała w USA na przełomie lat 50. i 60. XX wieku. Amerykański neurolog dr John C. Lilly stworzył prototyp urządzenia, które miało odizolować człowieka od zewnętrznej stymulacji zmysłowej i poprzez ten stan leczyć wiele dolegliwości.

Floating jest doskonałym sposobem walki z wszelkiego rodzaju bólami i stresem – jako forma relaksu i odświeżenia umysłu. Zalecany jest kobietom w ciąży po I trymestrze, osobom borykającymi się chorobami skóry, a także z depresją, nerwicami i uzależnieniami.

Badania nad floatingiem były prowadzone głównie na amerykańskich uniwersytetach, placówkach medycznych i instytutach naukowych. W ostatnich latach badań podjęły się także ośrodki w Szwecji.